Ви є тут

Об’ємні літери

Об'ємні літери - це короби в формі букв або інших графічних символів, що розміщуються на стіні або на даху будівель. Об'ємні літери можуть бути виготовленні з пластика ПВХ, з алюмінієвих композитних панелей, з пінопласту, з металу і навіть з дерева.

Об'ємні літери бувають:

 • без підсвітки
 • з підсвіткою
  • з внутрішньою підсвіткою лицевої частини
  • з контражурною підсвіткою
  • з зовнішньою підсвіткою

При використанні підсвітки потрібно розумно підходити до її яскравості. Надто інтенсивний світловий потік може сліпити спостерігача і заважати йому нормально сприймати інформацію на вивісці. З іншого боку, якщо Об'ємні літери знаходяться в освітленому місці, то недостатня яскравість зведе на нівець переваги підсвітки.

Об'ємні літери без підсвітки
Об'ємні літери без підсвітки застосовуються в місцях з хорошим освітленням. Найчастіше - в середині приміщення. Якщо лицева поверхня букв виготовлена з багородних, дорогих матеріалів (зеркальний композит, полірований метал, дорогі пластики),то відсутність підсвітки сприятливо позначається на сприйнятті вивіски. Інакше, підсвітка просто "приглушає" лицеву поверхню Об'ємних літер.

Об'ємні літери з підсвіткою бувають трьох видів:

 1. Об'ємні літери з внутрішньою підсвіткою лицевої частини
  Найбільш часто зустрічається поєднання - об'мні літери з внутрішньою підсвіткою лицевої частини. В цьому випадку об'ємна літера являє собою короб товщиною близько 120 мм. Лицева частина виконана з білого світлорозсіюючого ("молочного") акрила. З такого ж акрілу можливо зробити і борт (боки) літери. Для того, щоб літери світилися другим кольором, акріл обклеюється різнокольоровими вініловими плівками. Якщо літери крупні, без тонких частин і значних заокруглень, то в середину вставляються люмінесцентні лампи. В іншому випадку - світлодіоди або неон.
 2. Об'ємні літери з контражурною підсвіткою
  Контражурна підсвітка (від франц. “contre jour” - проти світла) - різновид підсвітки, при якому світлові прилади розміщуються в середині короба (літери), проте світять не на лицеву частину, а в протилежному напрямку, на основу, на якій закріплена літера (стіна будівлі, щит і т.д.). Таким чином в темну пору доби в літери світиться лише контур, а лицева частина - ні.
 3. Об'ємні літери з зовнішньою підсвіткою
  Зовнішня підсвітка здійснюється світильниками, винесеними на штангах, або ж розміщеними навпроти вивіски. Такий варіант підсвітки часто використовується в інтер'єрних вивісках, така як зовнішня підсвітка підкреслює благородність матеріалів. Наприклад, дзеркальна поверхня вивіски дуже добре відбиває світло.